SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
CAMİ MALZEMELERİ

Rahle, İCMA Rahle ve Ezan Saati

Rahle, İCMA rahle çeşitleri, masaüstü rahleler, yer rahleleri, portatif ayarlanabilir rahleler, ezan saati, mimber örtüsü, tesbih tutacağı, cami levhaları, tesbih tutacakları gibi evinizde ya da camide kullanabileceğiniz çok çeşitli camii malzemelerine kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Rahle Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Rahle, çok eski yıllardan günümüze kadar uzanmış bir gelenektir. Kelime anlamı ile kitap okumaya yarayan masa anlamını taşımaktadır. Eski zamanlarda medreselerde öğrencilere Kur’an öğretilirken Kur’an’ın üzerine konulması için yapılan masadır. Alçak ve X işaretini andıran bir yapıdadır. Sayfaların daha rahat çevrilmesi ve göz hizasında okumanın kolaylaştırılması için imal edilmiştir.

Günümüzde başta din adamları tarafından kullanılan rahlelere evlerde rastlamak da mümkündür. Genç kuşağa eski yılları hatırlatan, ibadeti kolaylaştıran bir aksesuardır. Rahlenin imal edilmesi Kur’an-ı Kerim’in sayfa sayfa inmesinden sonra birleştirilip bir kitap haline getirilmesi neticesinde düşünülmüştür.  İhtiyaç olarak görülmüş ve ahşap ustaları tarafından imal edilerek kullanıma sunulmuştur.

Tahta oyma işçiliği kullanılarak desenli veya düz şekillerde tasarlanan İCMA rahlelerini firmamız aracılığıyla sizlerle buluşturuyoruz. Eskileri yad etmek isteyenler, eski yıllardan beri alışkanlığı olup, kullandıkları mevcut masalarındaki yıpranmalar sebebi ile yerine yenisini almak isteyenler, bir büyüğüne bu tarih kokan eseri hediye etmek isteyenler firmamızda farklı çeşitlerdeki ürünlerimizi satın alma imkânı bulmaktadır. Uygun fiyatlarla hediye etmek istediğiniz bir rahle arayışında olduğunuzda web sitemizde bulunan birden çok çeşide hızla ve kolaylıkla göz atabilirsiniz. İster ayaklı modellerimizden, isterseniz de yere oturarak okuyabileceğiniz modellerimizden birini seçebilirsiniz.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et