SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
ÇOCUK ÜRÜNLERİ

Sesli Seccade, Dijital Tabletler, Rahle Çeşitleri, Seccade ve Takke

Çocuk ürünleri kategorimizde hem öğretici hem de eğlendirici yanıyla ön plana çıkan ürün gruplarımız yer almaktadır. İlgiyi yüksek tutan ve adapte sürecini hızlandıran ürünlerimiz ile çocukların dinimizi sevmesine ve daha kolay öğrenmesine olanak sunuyoruz.

Dijital baskılı ve sesli seccadeler çocukların namaza olan ilgilisini arttırırken, dijital tabletler sure ve dualarımızı öğrenmesini kolaylaştırmaktadır. Dijital tablet üzerinden çocukların hem dinleyerek hem de takip etmesini sağlayarak hızlı ve verimli bir eğitim süreci yönetebilirsiniz.

Sesli Seccadeler ve Renkli Rahleler ile Çocukların İlgisini Kazanın

İCMA seccade ve İCMA rahleler ile çocuğun namaz ile tanışmasında namazın sadece formu üzerinde durmuyor ve sesli seccadeler ile konuyu daha farklı bir boyuta taşıyoruz. Çünkü namaz, belirli bir formu olduğu gibi deruni yönü de bulunan bir ibadettir. Namazın bu iki yönü ayrılmaz bir bütünlük içinde yansıtılmalıdır. Bu yönler arasındaki bağın kopmamasına, sadece bir yönün öne çıkarılmamasına dikkat edilmelidir. Namaz, dinî bir tecrübedir. Tecrübe kelimesinin sözlük anlamı, denemek, görmek geçirmek, tatmak aynı zamanda uygulama ve pratik becerilerden bilgi kazanmaktır. Söz konusu dinî tecrübe olduğunda, kişide “dünyayı ve hayatı duygusal ve sezgisel bir kavrama” vardır. Çocuğun namaza dair böyle bir kavrayış şekli geliştirebilmesi pratikte uygulama imkânı bulabilmesi ile mümkündür.

Nitekim Allah Resûlü’nün namaz öğreniminde de bunu görmek mümkündür. Sahabeden Hz. Enes şöyle anlatıyor: “Ben, annem ve teyzem Ümmü Haram evdeyken, Resûlullah çıkageldi. Bir müddet sonra; ‘Kalkın size namaz kıldırayım’ dedi. Beni sağ tarafına aldı. Öylece bize namaz kıldırdı. Namazdan sonra bize dua etti...” Bir başka rivayette İbn-i Abbas der ki: “Ramazan veya Kurban Bayramı günü Resûlullah (s.a.v.) ile birlikte bayram namazına gittim. Allah’ın Resulü namaz kıldırdı. Sonra hutbe okudu. Daha sonra kadınların bulunduğu tarafa gelerek onlara vaaz etti ve namaza devam etmelerini söyledi.”

Görüldüğü gibi Resûlullah, çocukların namaz kılmalarına imkân oluştuğunda namaza katılmalarına fırsat vermiştir. Çünkü namaza dair tüm anlatımlar, uygulamasının kazandıracağı deruni boyutun yanında yetersiz kalacaktır. Mimarisi ile dikkat çeken, cemaati kalabalık, büyük ve tarihî camilerde, sabah namazı gibi günün çocuk için gözlemlenmesi sair zamanda pek mümkün olmayan vakitleriyle Bayram ve Cuma namazlarında cemaate iştirak, böylesi ortamlara ve vakitlere örnek gösterilebilir. Henüz namazın kılınışı tam öğrenilmeden namaza dair kazandırılacak bir ilgi, namaz öğrenimini de kolaylaştıracaktır.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et