SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
DİNİ KİTAPLAR

Kitaplar

Kitaplar, ilk insan yazıtlarından beri insanlığa bilgi aktarmanın, doğru bilgi birikimi sağlamanın ve dahi yanlış ile doğruyu birbirinden ayırmanın yegâne aracı olmuştur. İnsan, bilgi birikimini tüm samimiyeti ile bir kitaba aktardığında tüm insanlığa bir hazine bırakmış olur. 

Kur-an ’da ilk emir “Rabbinin adı ile oku”, İslamiyet’in okumaya, bilgi edinmeye verdiği önemin en önemli kanıtıdır. İslamiyet hakkında bilginin doğru kullanılması ve doğru aktarılması en önemli hususlardır. İslamiyet hakkında bilgiler, dua kitapları, İslamiyet ile ilgili hikayeler gibi birçok kitaba ulaşmak çok kolay. Burada aradığınız tüm İslami kitapları kolayca bulabilirsiniz. 

İlahiler

İlahiler, ilahi temalarla yazılan tekke edebiyatı nazım şeklidir. Bu kelimenin anlamı “Allah’a ait” demektir. Bu nedenle Din kategorisine giren tüm şiirlerde Allah’a sevgi ve hürmet konu alınır. Ona özel bir beste ile söylenir. Genellikle ilahilerin içinde şairin mahlası geçer. İlahiler dörtlüklerden oluşur ve genellikle 3 ile 7 dörtlük olur. Tekke ve dergâhlarda ayin sırasında belirli bir makamla söylenir. 

İlahiler çok eski zamanlardan beri inançların önemli parçalarından olmuştur. Bazı dinlerde ilahi söylemek bir tür ibadet şeklidir. Bazı inanışlarda ise ilahi söylemek belirli ibadetlerin sadece bir parçasını oluşturur. 

Dini Hikâyeler

Dini duyguların pekiştirilmesi için en etkili araçlardan biri olan dini hikâyeler, doğru yolu göstermek için küçükten büyüğe tüm insanlar tarafından nesilden nesle anlatılır. Büyüklerimizden duyduğumuz, neredeyse her konu hakkında doğru seçimleri yapmamızı sağlayan hikâyeler Allah’ın öğretileri ile pekiştirilir. Çocuklar için dini hikâyeler ve büyükler için dini hikâyeler konuları ve öğretileri ile ders niteliğindedir. Her dini hikayede yapılması gerekilen ince bir dil ile anlatılır. Yanlışın neden yanlış olduğu açık bir şekilde açıklanır. Böylelikle doğru ve yanlış net bir şekilde açığa kavuşur. Özellikle çocuklar için bu ürünlerin inanılmaz faydası vardır. Siz de bu ürünleri bizim siteden alarak hem çocuklarınız için harika bir eğitici içerikler almış olursunuz hem de bu ürünleri diğer sitelere göre çok daha ucuza almış olursunuz.

 

 

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et