ESANS VE KOKULAR

68 Ürün Bulundu
ESANS VE KOKULAR

45,00 TL

17,50 TL

17,50 TL

17,50 TL

Esans ve Kokular

Alkolsüz esans hac malzemeleri satan yerlerde satılan ürünlerdir. Hacca gidip gelenlerin neredeyse hepsinde aynı kokuyu duyarız. Bu hac kokuları denen parfümlerdendir. İçinde yasemin, iğde, leylak gibi birçok esans beraber bulunur. Bu esanslara aynı zamanda kabe kokular da denilir. Alkolsüz parfüm yalnızca hacca gidenlerin değil islami açıdan doğru yolda olmak isteyenlerin de kullandığı parfümlerdir. Alkolsüz esans ve perfümleri toplu bir şekilde satın alabileceğiniz gibi tek tek ayrı şişelerde de satın alabilirsiniz. Bu esanslar farklı boyutlarda ve farklı çeşitlerde satılmaktadır. Herkesin beğendiği, zevkine hitap eden parfüm farklıdır. Deneyerek alınca kişi daha çok emin olur.

Alkolsüz Hac Parfümleri

Mekke ve Medine Peygamber Efendimizin bulunduğu beldelerdir. Bu nedenle bu beldelere gidenler orada farklı bir duygu hisseder. Bu Efendimizin gül kokusudur. Bir yandan gül, bir yandan misk parfümleri insanı kutsal topraklarda kalmaya iter. Buraya gidenler esansı unutmamak için yanlarına kabe parfümü ve esanslar alır. Bu aldıklarından da evlerine gelen misafirlere hediye ederler. Bazı zamanlar Mekke ve Medine'de parfüm almak gibi telaşlara düşmek istemeyenler olabilir. Bu kişiler hac veya umre ziyaretine gitmeden önce bulundukları şehirdeki firmalardan hac esansları alabilir. Hac ve umre ihtiyaçları satan mağazalar alkolsüz parfüm, esans, hac parfümleri gibi parfümler de satmaktadır.

İhram Yasakları

İhrama giren kadın ve erkekler ihramdayken sabun, parfüm, şampuan gibi ürünler kullanamaz. Bu nedenle yasağa uyarak ihramdayken parfüm sürmemek gerekir. Fakat hacda ya da umrede ihramdan çıktıktan sonra parfüm sürülebilir. Hatta yoğun kalabalıkta çevredeki kişilere rahatsızlık vermemek için parfüm sürmek daha güzeldir. Bu nedenle orada bulunan hac kokularından alınarak sürülür. Hacdan gelen herkesin hacı koktuğu söylenir. Bunun nedeni de hacı kokularının özel olarak üretilmesidir.
Hacı parfümleri genellikle çok küçük şişelerde satılır. Bu şişelerin hepsi farklı renklerde ve esanslarda olur. Bu parfümleri 20'li, 40'lı gibi toplu şekillerde alabilirsiniz. Toptan hacı kokusu alımları daha uygun fiyatlı olacaktır. 5 ml, 10 ml şişelerde istediğiniz parfümleri bulabildiğiniz gibi karışık parfüm da bulabilirsiniz.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et