SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
GİYİM

Giyim

Hac ve umre ihtiyaçları arasında erkek keten elbise ve keten gömlek kadınlar için de ferace ve başörtüsü vardır. Kumaşın keten tercih edilmesinin nedeni Arabistan ikliminin oldukça kavurucu bir sıcaklıkta olmasıdır. Erkekler için keten bol kıyafetler kadınlar için de bol feraceler önerilir. Yakasız tek parçalı giyinmesi kolay olan genellikle siyah renkte kıyafettir. En rahat edilen tesettür kadın giyimlerinden biridir. Kumaş olarak da oldukça ince bir yapısı vardır. Bu nedenle bayanlar hacda ve umrede ferace giyinmeyi tercih eder.

Erkek ve Kadın Hac Kıyafetleri

Erkekler için keten gömlek ve keten elbise genellikle açık renklerde tercih edilir. Bej, beyaz gibi renkler hacda ve umrede sık sık gördüğümüz kıyafetlerdir. Keten giysilerin yanında pamuklu giysiler de tercih edilebilir kıyafetlerdir. Kadınlar için de fermuarlı feraceler en sık tercih edilen giysilerdendir. Fermuarlı yakasız düğmeliye göre kullanım açısından daha fazla rahatlık sağlar. Kadınlar ferace olarak en sık siyah rengi tercih eder. Bu feraceler pamuklu ve Medine ipeği kumaşlarında olabilir. Ferace modelleri her yıl değişse de genel anlamda benzer modeller üretilir. Siyah, lacivert, haki, kahverengi gibi birçok renkte yakasız modeli vardır. Her bedende bulunabilen ferace modelleri neredeyse her hacı kıyafeti satılan yerde bulunabilir. Yakasız alınırken genellikle bol durması için bir beden büyük alınır. Bu şekilde hac ve umre zamanı sıcaklara denk gelenlerin bol kıyafetlerle rahat etmesi sağlanır. 

Erkekler hacca gitmeden önce keten pantolon ve keten gömlek ile keten elbise alabilir. Bunlardan yedekli alınması oldukça avantajlı olacaktır. Ayrıca giderken yanınıza yedek tişört de alabilirsiniz. Hac ve umre kıyafetleri satılan yerlerde keten veya pamuklu fistan da bulabilirsiniz. Fistan diz altındaki elbisedir. Dinimize göre kadınlar da erkekler de vücuda yapışmayan bol ve uzun kıyafetler giyinmelidir. Bu nedenle erkekler de elbise giyinebilir. Cepli elbise ve gömlek tercihi daha rahat etmenizi sağlar. Cebinize para ya da cep telefonunuzu koyabilirsiniz. Kadın ya da erkek fark etmeden kıyafet alırken keten ya da pamuklu olmasına, hava almasına ve sizi sıcaktan korumasına oldukça dikkat etmelisiniz.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et