SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
HAC UMRE İHTİYAÇLARI

Hac ve Umre İhtiyaçları 

Hac ve umreye giderken mutlaka derin bir araştırma yapılmalıdır. Tur şirketleri kişilere bilgilendirme yapsa da mutlaka ihtiyaç listesi oluşturulmalı ve bu listedeki her şey alınmalıdır. Çünkü hacca ya da umreye gittikten sonra artık düşünülecek tek şey eksikler değil ibadet etmek olmalıdır. Hac ve umre ihtiyaçları içinde en önemli ürünlerden biri ihram olarak bilinir. İhram erkekler için iki parçalı dikişsiz bir kıyafet olarak satılır. Kişi niyet edip ihrama girdiği vakit dikişli kıyafet giyinemez. Kadınlar için ihram özel bir kıyafet olarak satılmaz. Kadın istediği kıyafeti giyinerek ihrama girebilir. Kadınlar genellikle düz bir ferace tercih eder. Gidilecek yerde çamaşır yıkamak gibi bir zaman olmayacağı için yedek pijama, iç çamaşırı, çorap ve kıyafet götürülebilir. Erkekler umre tavafı yaparken çıplak ayaklı olmak zorundadır. Fakat kadınlar tavaf terliği, çorap ya da çıplak ayakla tavaf yapabilir. Tavaf terliği bale pabucuna benzeyen ve hac/umre kıyafetleri satan yerlerde satılan bir üründür, kolaylıkla bulunabilir. Tavaf terliği yerine kaymayan, yapışmayan ve terletmeyen bir çorap kullanabilirsiniz.

Erkeklerin ve Kadınların İhtiyaçları

Erkekler ihramdayken terlik ya da sandalet kullanabilir. Bu sandaletin önü ve arkası açık olmalıdır. Birçok erkek daha fazla rahat ettiği için parmak arası terlik bile giyinmektedir. Terlik ve sandalet dışında uzun, yorucu dağ tırmanışları için yanınıza mutlaka rahat bir spor ayakkabı almalısınız. Ayrıca terliğinizin kopma, yırtılma ihtimaline karşın yedek bir terlik de alabilirsiniz. Erkekler ve kadınlar kendilerine rahat taşıyabilecekleri kullanışlı bir sırt çantası ya da bel çantası alabilir. Çantanızı açarken ve kullanırken mutlaka dikkatli davranmalısınız. Para, cep telefonu gibi eşyalarınızı taşımak için boyun cüzdanı da kullanabilirsiniz. Bunların dışında özel kesim bazı atletler vardır. Bu atletler para cepli atlet olarak geçer. Gizli cep olarak bu atletleri kullanabilirsiniz. Sabah namazı vaktinin serin olma ihtimaline istinaden yanınıza bir hırka veya yelek alabilirsiniz.

İhramdan çıkmanın şartı saç kesmektir. Erkekler bunun için berbere gitse de kadınlar mutlaka yanlarında makas taşıyarak kendi saçlarını kendileri kesmelidir. Bunların dışında güneş gözlüğü, tarak, iğne iplik, kol saati, pişik olanlar için bebe pudrası, güneş kremi, kol saati, tırnak makası, toka ve yara bandı gibi ihtiyaçlarınız da olacaktır.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et