SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
HAZIR SETLER

Hazır Setler

Kutsal toprak ziyaretinde bulunan Müslümanlar çok kutsal bir görevi yerine getirir. Bu görevin ardından ülkeye dönüldüğünde ziyarete gelen insanlar olur. Mekke'den, Medine'den güzellikler duymak, ufak ürünler almak için hacılar ziyaret edilir. Bu nedenle özel oluşturulmuş hazır setler vardır. Bu hazır setlerde misvak, seccade, takke, tespih, yazma gibi ürünler bulunur. İcma Hediyelik set grupları seccadeli , mevlüt örtülü , yasin kitaplı müşteri tercihine göre hazırlanmaktadır.

Hacdan Gelenlerin Hediyelik Verdiği Eşyalar

Hacca ya da umreye gidenler geldikleri yerden hatıra olsun diye bazı hediyelikler hazırlar. Bu hediyelikleri kendilerine ziyarete gelen kişilere verirler. Kadınlar için genellikle pamuklu, oyalı bir tülbent, inci aksesuar, tespih ve namazlık hazırlanırken erkekler için takke, yüzük, koku, seccade ve tespih verilir. Bu ürünler mutlaka bir tül bohçaya, poşete veya hediyelik pakete konulur. Bu adet her zaman yapılan ve her iki tarafı da hoşnut eden bir adettir. Kutsal topraklardan gelenler yanlarında bu ürünler dışında zemzem suyu ve hurma da getirir. Zemzem suyu ile hurma misafirliğe gelindiğinde evde ikram edilen ürünlerdir. Bu ürünler misafirlere ikram edilir, Mekke, Medine anıları, manevi ortam anlatılır ve herkes ziyaretten memnun ayrılır.

Kutsal topraklardan gelen hacının çevresindeki kişilere armağan getirmesi ve bu ürünleri armağan etmesi önemli bir sünnettir. Özellikle Mescid-i Haram'da alınabilecek birçok ürün vardır. Sokaklarda seyyar satıcılar ve mağazalarda uzman satıcılar hacca, umreye gelenlere zengin bir hediyelik eşya seçeneği sunar. Birçok insan hacdayken ya da umredeyken tülbent, seccade, tespih gibi eşyaları almaya zaman bulamaz. Daha çok ibadet etmek ve kalan zamanını dinlenmek için geçirir. Bu nedenle ülkemizde birçok yerde hazır setler vardır. Bu hazır setlerin içinde bilinen hac hediyelikleri olur. Kişiler kutsal görevini yaptıktan ve ülkeye girişten sonra bu hazır setleri temin edebilir. Böylece işleri kolaylaşmış olur. Birçok insan Kutsal topraklara gitmeden önce bu hediyelikleri yaşadığı şehirdeki satıcılardan temin edebilir. Bu şekilde de verilecek hediye işini düşünmeden Kutsal topraklarda zamanını dolu dolu geçirmiş olur. Hac malzemeleri satan firmalar hazır setleri de uygun fiyatlı şekilde satmaktadır. Zemzem suyu dışında her ürün ülkemizden temin edilebilir.

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et