SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
HEDİYELİK

Hediyelik 

Hacdan ya da umreden gelen herkes akrabalarına, komşularına ve arkadaşlarına hediyelik ürünler getirir. Bu ürünler hurmalık, şekerlik, termos, çay setleri, çakmak, kahve setleri, anahtarlık, aklem, baston çeşitleri gibi ürünlerdir. Özellikle zemzem suyu ve hurma getirilir. Getirilen hurmayı koymak için hurmalık, zemzem suyunu koymak için de zemsem seti bulundurulur. Hacdan gelen birinin armağan getirmesi önemli bir sünnet ve değerdir. Mekke ve Medine'de satılan armağanlık eşyalar çok fazla çeşittedir. Elektronik aletlerden pelüş oyuncaklara, anahtarlıklardan termos ürünlerine kadar birçok farklı ürünler getirilebilir. Hacda veya umrede olan kişiler bazen buralarda yalnızca ibadet etmekle uğraşmak ister. Bu nedenle alışveriş önceden yapılır. Önceden alınan bu ürünlerin çoğu ülkemizde de bulunmaktadır. Deve figürlü anahtarlık, kahve setleri, farklı ağaçlardan baston çeşitleri, şekerlik gibi birçok ürün buradaki firmalarda da satılmaktadır.

Hacca Ya da Umreye Gidenlerin Getirdiği Hediyeler

Hacdan gelen bir kişinin evine çok sayıda misafir gelir. Bu misafirler yaşamış oldukları anılarını dinledikleri gibi armağan bekler. Armağanlar bazen tespih, namaz örtüsü, seccade, saat, boncuklu çanta, sürme, takke, akik yüzükler gibi ürünler olurken bazen de daha farklı ürünler olabilir. Her yaşa ve her beğeniye göre farklı hediyelikleri vardır. Hac ve umrenin ruhunu yansıtan, buraları hatırlatan ürünler daha çok hediyelik olarak tercih edilir. Özellikle çok sayıda hurma getirildiği için hurmalıkların önceden alınması oldukça avantajlı olur. Hac malzemeleri satan yerler dini öğretisi olan oyuncakları, kadınların giyebileceği feraceleri, okumak için Kuran-ı Kerim, İslami kıyafetler, tespihler, seccadeler, anahtarlıklar, aklem gibi birçok ürün beraber satar. 

İslami hediyelikler ayetli tablo ve panolar, ahşap ürünler, özel tasarım tespih ve kuranlar, hurmalık, şekerlik gibi birçok ürün seçeneği sunar. Hacca ya da umreye gidecekseniz hediyelik eşyalarınızı önceden alarak orada rahat rahat ibadet yapmanız tavsiye edilir. Hediye hem sünnet hem de ülkemizde önemli bir adettir. Bu ürünleri birleştirerek özel setler de yaptırabilirsiniz. İçine seccade, namazlık, çay seti, çakmak ve anahtarlık koyulan armağanlar sevdiklerinizi mutlu edecektir. 

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et