SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
KURANI-I KERİM ÇEŞİTLERİ

Kur’an-ı Kerim

Allah tarafından gönderilen ilahi kitapların sonuncusu olan Kur’an’ı Kerim, son peygamber Hz. Muhammed’e (S.A.V.) indirilmiştir. Sözlük anlamı okumak, toplamak, bir araya getirmektir. Tüm ilahi kitapların ortak özelliği ve önemi Allah’ın sözlerinden oluşmalarıdır. Ancak bugün sadece Kur’an-ı Kerim bu özelliğini korumuştur. Diğer kitaplar zamanla insanlar tarafından yorumlanmaya başlanmış ve yine insanlar tarafından yazılan kitaplar haline gelmiştir. Diğer ilahi kitaplar yorumlanmaya başlanınca son kutsal kitap gönderilmiştir. İnsanlığa gönderilen son kitap olan Kur-an, kendisinden önce gönderilmiş tüm kitaplarda bulunan doğru öğretileri içeren en mükemmel kitaptır. 

İndirilmesi ve Yazılması

Kur’an-ı Kerim, Cebrail yoluyla Peygamberimiz Hz. Muhammed’e parçalar halinde gönderilmiştir. Parça parça gönderilmesi insanların kolay ezberlemesi, daha kolay anlaşılması ve insanlara daha çabuk yayılmasını sağlamıştır. 

Peygamber efendimiz kutsal kitabın ayetleri kendisine gönderildikçe onları müritlerine okumuş ve müritleri de ayet ve sureleri ezberlemişlerdir. Ezberlenen ayet ve sureler vahiy katipleri tarafından kaleme alınmıştır. Peygamber efendimizin zamanında kağıt kullanılmadığı için bu ayet ve sureler deri, taş ve kemikler üzerine yazılmıştır. 

Kutsal kitap parça parça yazıldığı için kaybolma tehlikesi yaşanmasın diye Hz. Ömer’in fikri ile Hz. Ebu Bekir zamanında kitap haline getirilmiştir. 

İçeriği

Kutsal kitap, insanın hem bu dünyasında hem de ahirette mutlu ve huzurlu olmasını sağlayacak bilgiler ve hükümler içerir. Kutsal kitapta iman, ibadet, ahlak, varlıkların yaratılışı, toplumsal yaşam için öğretiler, yaşanmış örnek hikâyeler ve dualar bulunur. 

Kur’an okumak için öncelikle Arapçayı çok iyi biliyor olmanız gerekir. Çünkü Kur’an ancak anlayarak ve hissederek okunduğunda anlamlıdır. Eğer Arapçanız iyi değil ise Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim temin ederek okuyabilirsiniz. 

Kur’an okumadan önce abdest almalısınız. Kur’an’da “Şüphesiz bu, korunmuş bir kitapta bulunan değerli bir Kur’an’dır. O’na ancak temizlenenler dokunabilir. Kur’an okumak için genellikle rahle boy Kur’an-ı Kerim tercih edilmektedir. Fakat küçük ve orta boy olarak da basımı bulunmaktadır. 

Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim, küçük boy orta boy ve rahle boy Kur’an-ı Kerim almak için bizi ziyaret edebilirsiniz. 

“... Muhakkak o (Kur’an), eşsiz bir kitaptır. Ona önünden de ardından da bâtıl gelemez. O, Hakîm ve Hamid olan Allah tarafından indirilmiştir.”  (Fussilet,41-42)

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et