SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
NAMAZ TAKKESİ

Namaz Takkesi 

Özellikle namaz kılarken Müslüman erkeklerin saçlarını örtecek şekilde başlarına taktığı eşyaya takke denir. Başlık genellikle beyaz, bej ve siyah renklerde olur. Alnı açık bırakarak kafanın saç kısmının tamamını kaplayan örtüdür. Kadınlarda nasıl ki başörtüsü varsa erkeklerde de başlık vardır.

Erkeklerin Takke Kullanması

Namaz kılarken erkekler mutlaka takke takmalıdır. Takkesiz kılınan namazın sevabı azalır. Yani kullanılması sünnettir. Peygamber Efendimiz mutlaka her namazda başlık ya da sarık kullandığından erkekler de günlük hayatta ve namazda başlık kullanır. Özellikle hacca ya da umreye giden erkekler mutlaka yanlarında başlık götürmelidir. Hatta yedek olarak birkaç başlık götürmek gerekir. Başlık çeşitleri takkenin üretildiği malzemeye, kumaşa ve modele göre değişir. Birçok farklı türde başlık vardır. Bambu başlık, likralı başlık, kalıp başlık, dantel başlık, bez başlık, orlon katlamalı başlık gibi birçok farklı başlık vardır. En çok kullanılan başlıklar likralı başlık, bez başlık ve dantel başlıklardır. Takkeyi taptan şekilde alabildiğimiz gibi tekli olarak da alabiliriz. Takkeler el örmesi ya da makine çıkışı olarak üretilebilir. İhramdayken başlık ya da sarık takılmayabilir. Peygamber Efendimiz takmamıştır. Fakat ihramdan çıktıktan sonra hacda, umrede ya da günlük hayatta başlık takmak oldukça faziletlidir. Nasıl ki kadınlar başörtüsünü takar erkekler de aynı şekilde başlık takmalıdır. Takke ince bir kumaştan oluşan başlıktır. Şapka gibi algılansa da şapkayla alakası dahi yoktur. Kafada ağırlık yapmaz, kullanımı kolaydır. başlık almak isteyenler bambu başlık, dantelli başlık, likralı başlık ya da bez başlık alabilir. Başlık ülkemizde ve dünyada her yerde satılan ve alınabilecek bir üründür. Tekli alımda da toptan alımda da oldukça uygun fiyatlıdır. Tuğralı, sancaklı ve düz modellerde birçok farklı renk ve çeşitte başlık satın alınabilir. El işi üretilen başlıklarda çok fazla emek vardır. Bu nedenle bu başlıklar makine tipli takkelere göre daha pahalı olabilir. Fakat genel olarak başlık fiyatları uygundur. Nakışlı başlık, kadife başlık, Kıbrısi başlık , kalıp başlık , sarıklı başlık , semerkand başlık , el işi başlık , bambu takke , likralı başlık gibi birçok farklı modelde başlık çeşidi bulabilirsiniz.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et