SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
OYUNCAKLAR

Oyuncaklar

Hacdan gelen oyuncaklar neredeyse her çocuğun hevesle beklediği ürünlerdir. Özellikle eski zamanlarda şimdiki kadar çok ürün seçeneği bulunmadığından hacdan farklı ürünler gelmesi çocuklarda büyük bir sevinç uyandırırdı. Pusulalı seccade,  şişme oyuncaklar, doktor seti, bez bebek, tüp kamyon, karnına basıldığında ağlayan bebek, içine bakıldığında farklı görsellerin görüldüğü renkli fotoğraf makineleri, Kabe ve şeytan taşlama alanlarını gösteren dürbün, ateş çıkaran tabanca, kablolu ve uzaktan kumandalı araba getirilen hediyelik ürünler olarak bilinir.

Hacdan Gelen Hediyelik Ürünler

Hacdan gelenler genellikle gitmeden önce bulunulan şehirden alınan oyuncaklardır. İstanbul'da olan biri için Tahtakale Eminönü, Sultanahmet gibi yerlerden bunlar alınır. Hac hediyelik oyuncakları çocukları dine sevdirecek yönde ürünlerdir. Çocuklar kendilerini islama daha yakın hissetsin diye mutlaka her hacdan gelen çocuklara hediye getirir. Bu oyuncakları hac malzemeleri satan mağazalardan edinebilirsiniz. Bu ürünler arasında en çok sevilen rengarenk fotoğraf makineleri ve dürbünlerdir. Son dönemlerde farklı ürünler de üretildi. Kızma mübarek gibi bilgilendirici islam oyunları birkaç yıldır üretilen oyunlardandır. 5 yaş üzeri bu oyunlardan getirildiğinde çocuklar umre hakkında daha fazla bilgi edinir.

Her yaştan çocuk umreden gelen büyüklerinden hediye bekler. Bu hediyeler kimi zaman yüzükler kimi zaman kokular kimi zaman da oyuncak olabilir. Şuanda her yerde farklı ürünler bulunsa da hacdan gelenler farklıdır. Bu ürünleri her çocuk hevesle bekler. Bu nedenle umreden gelen herkes yanında bir ürün getirir ya da gitmeden önce alır evde bırakır ve geldiğinde hediye eder. Bu ürünler arasında en çok bilinenlerden biri de develi olanlardır. Peluş deve, ağaçtan deve, deve çocuk kostümü, hörgüçlü deve, peluş devekuşu, deve kukla gibi birçok farklı deve oyuncağı vardır. Çöl iklimi ile bağdaşan deve hayvanı herkese Mekke, Medine topraklarını hatırlatır. Deve peluşlar çocukların uzun dönemli arkadaşı olur ve vakitlerini sık sık onlarla geçirirler. Bu ürünler oldukça kullanışlıdır ve neredeyse gelen herkes deve temalı oyuncak getirir. Her çocuk bu ürünlerden almak ister.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et