SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
SECCADE

Seccade

Namaz kılmak için kullanılan tek kişilik halıya benzer örtüye Seccade denir. Namaz için seccade mecburiyeti yoktur. Ancak İslam'da temizlik esastır ve bedende, elbisede yahut secde edilecek yerde necaseti temizlemek (necasetten taharet) namazın şartıdır. Necaset (pislik), korunmanın neredeyse mümkün olmadığı (toplu iğne ucu) kadarı hariç, namazı bozar. Eğer necaset sonradan fark edilirse namazın yeniden ifa edilmesi gerekebilir. Çeşitleri; ipek Seccade, tafta Seccade, yumuşak Seccade veya halı Seccade şeklinde olabilir. Halı namazlık halı kalınlığındaki ve yumuşak dikdörtgen kumaştır. İpek namazlık ipek kumaştan üretilen ince kumaştandır. Tafta çeşidi ise tafta kumaştan oluşur. Ürün alırken rengine, kumaşına ve duruşuna bakarak alırız. Evde namaz kılmak için alanlar genellikle bir ya da birkaç adet alır. Hac veya umre ziyaretinden sonra hediyelik olarak vermek isteyenler ise toptan satışı yapan yerlerden alır.

Seccade Satılan Yerler

Yumuşak Seccade, tafta namazlık, ipek Seccade, saten, pamuk gibi birçok namazlık çeşidi vardır. Namazlık fiyatları en uygun fiyatlısından en pahalısına kadar birçok çeşitte bulunur. Toptan alındığında fiyat daha da düşer. Beş liraya bile ürün bulabilirsiniz. Farklı ölçülerde ve ebatlarda birçok çeşidi vardır. Bu ölçülerden istenilen boyutlarda satın alınabilir. Hac ve umre ihtiyaçları satan yerlerden kolayca alabilirsiniz. Bu yerlerde her keseye ve her talebe uygun çeşitleri vardır. Dağıtmak için hediye seti de yapabilirsiniz. Bu setin içine tespih, namaz örtüsü ya da takkesi konulabilir. Hac ve umre kıyafetleri satan yerler satışını da toplu olarak yapabilir. Alımınıza göre fiyatları değişir. Örneğin 50 adet alımda bir namazlık 7 liraysa 100 adet alımda 5 liraya düşer. Bu tarz yerler bazen yalnızca toptan şekilde çalışmaktadır. Hacdan, umreden gelenler, mevlid yapanlar, mukabele sonrası hayır için dağıtmak isteyenler toptan namazlık alabilir. İnce ve yumuşak çeşitleri kolay katlanabilir olması nedeniyle hediyelik dağıtmak için daha uygun bir seçim olur. Kişi kendine satın aldığı zaman ise farklı ürünler alabilir. Bunların dışında çeyizlik çeşitleri de vardır. Bunlar işlemeli, tafta, ipek gibi özel namazlıklardır. Evlenecek genç kızın çeyizi için alınır. Özel kumaş üzerine dikiş ya da baskı yapılır.

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et