SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
YÜZÜK MODELLERİ

Yüzük Modelleri

Hacdan gelen hacıların en sık getirdiği ürünlerden biri de hac yüzüğü olarak bilinir. Hacı yüzüğü hediyelik yüzük olarak alınır. Hacdan gelen akrabası olan biri varsa mutlaka hediyelik takı sahibi olmuştur. Bu takılar renk renk bazen düz bazen gösterişli ve taşlı yüzüklerdir. 

Hacdan Gelenlerin Getirdiği Yüzükler

Kutsal topraklara giden kişiler gitmeden önce hediyeliklerini hazırlayarak giderler. Bu hediyeliklerin içinde birçok aksesuar, koku, seccade, tespih, pamuklu örtü gibi ürünler bulunur. Fakat en fazla alınan eşya yüzüklerdir. Hacı yüzüğü erkekler için daha gösterişli ve büyük olur. Kadınlar için zarif modeller çocuklar için ise renkli ve küçük modeller vardır. Bu takılar toptan yüzük şeklinde de alınabilir teker teker de alınabilir. Tuğralı, incili, taşlı, desenli, çiçekli birçok yüzüm modeli vardır. Zevkine ve bütçesine göre kişiler bu takılar arasından seçim yapar. 

En çok kullanılan ve beğenilen takılardan biri akik takılardır. İnanışa göre akik takı taşıyan birine nazar değmez. Eğer birinin gözü değerse yüzük kırılır ve nazar kişiden teğet geçer. Bu nedenle akik takıların alıcısı çoktur. Akik takılar her renkten olabilir Turuncu, turkuaz, siyah, şeffaf, kahveregi vb. birçok renkte akik takı vardır. Kutsal topraklara gidecek olan kişi her renk akik takı alır. Daha sonra bu takıları hediye verdiği kişilerin beğenisine sunar. Kutsal toprağa giden birinin hediye getirmesi sünnettir. Bu nedenle hem insanları mutlu etmek hem de sünneti yerine getirmek için birçok hediye alınır. Bu hediyeler her zaman Mekke ve Medine'den olmaz. Bazen kutsal topraklara gitmeden evvel yaşanılan şehirden alınır ve hac dönüşüne saklanılır. 

Yüzük modelleri renk ve şekil açısından farklılık gösterir. Bu modellerden istenilen paket olarak alınır. Firmaya göre paket sayısı değişir. Birkaç paket takı alındığında takı ihtiyacı karşılanacaktır. Hatta bir paket erkek yüzüğü, bir paket kadın yüzüğü, bir paket de çocuk yüzüğü satın alabilirsiniz. Bu şekilde herkesin yüzünü güldürür, kutsal topraklara gitmek için teşvik edersiniz. İstenilen takı modelini artık internette bulduğunuzda çevrim içi sipariş bile vermek mümkün.

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et