SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

Sepetim 0,00 TL
ZEMZEM TAKIMI

Zemzem Takımı

Zemzem suyu tüm evrende Müslümanlar için en kutsal sudur. Yeryüzünde bakteri, kükürt ve mikroorganizmanın en az bulunduğu, hiçbir zaman sonu gelmeyen bir su olarak bilinir. Tüm dünyada bilimsel araştırmalara konu olsa da sırrı çözülememiştir. Hac veya umre ziyaretlerinde bulunanlar mutlaka bu kutsal suyu getirir. Bu suların ikramı da hac/umre sonrası gelen misafirlere özel olarak yapılır. Bu nedenle hacca ya da umreye gidenler zemzem takımı alır. Bu takımı porselen, cam ya da gümüş kaplı gibi farklı şekillerde alınabilir. Tamamen kişinin maddi durumuna bağlıdır. Bu kutsal suyu çok özel olduğundan kısıtlı şekilde getirilebiliyor. Bu yüzden de gelen misafirlere küçük bardaklar içinde ikram edilen bir içecek. 

Nasıl Temizlenir

Bu set içinde 6 ya da 12 adet küçük zemzem bardağı, bir sürahi ve bir adet de tepsi bulunur. Bazı setlerin içinde hurma için de bir küçük kap bulunabilir. Cam seti ya da porselen seti kolayca temizlenebilen ürünlerdir. Bu takımdaki bardakları ve sürahiyi deterjana bez dökerek temizleyebilirsiniz. Gümüş takımı karbonat, gümüş parlatıcısı ya da sirke gibi ürünlerle silebilirsiniz. Bu ürünleri temizledikten sonra rahatlıkla kaldırabilir başka zaman da kullanabilirsiniz.

Altın renkli ve gümüş setler pahalı olsa da cam veya porselen setleri oldukça uygun fiyatlıdır. Hacca ya da umreye gitmeden önce zemzem takımınızı alarak hazır bırakabilirsiniz. Zemzem ikramları için şerbetlik bardaklar da kullanılabilir. Eğer evinizde şerbetlik seti varsa özel olarak zemzem takımı almanıza gerek yoktur. Günümüzde son derece şık ve zarif setler vardır. Bu takımlardan her cebe uygun bardakları alabilirsiniz. 

Hacca ya da umreye gidenlerin geldikten sonra en çok mutlu olduğu anlardan biri misafirlerine ikramda bulunmaktır. Bu ikram en özel yerden gelindiği için en özel şekilde yapılır. Özel hurma tasları, zemzem setleri ve çeşitli hediyelerle gelen misafirlere hac ve umre anıları anlatılır.

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et